aynıyla vaki

irtica.wordpress sitesinin kayıtları

Chp'li vekil ezandan rahatsız oluyor

Posted by dersaadet on November 8, 2006

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Diyanet’in bütçesi görüşülürken CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı’nın ezan konusundaki önerileri duyanları şaşırttı. Baratalı, ezan sesinin çok yüksek desibelli hoparlörlerle insanlara duyurulduğunu ifade ederek, bunun rahatsızlığa sebep olduğunu savundu. Ezan okunmadan önce imamların gereksiz gürültü çıkardığına işaret eden Baratalı, “Ezan okumadan önce hocalar ses ayarı için birkaç kez tık tık mikrofona vuruyorlar bu gereksiz gürültü çıkarıyor” dedi.

UYUYAMIYORUZ

Baratalı, mikrofonla ezan okunduğu için insanların uykularından uyandırıldığını ileri sürerek, buna son vererek insanların uykularından uyandırılmamasını tavsiye etti.

Gelişen teknolojiyle birlikte ezanı dinleme olanaklarının geliştiğini ifade eden Baratalı, “Herkesin evinde ezan saatlerini hatırlatacak aletler var. Cep telefonları bile artık her namaz vakti ezan okuyor” dedi.

Yeni Şafak
Kaynak

13 Responses to “Chp'li vekil ezandan rahatsız oluyor”

 1. a.birtane said

  ööhhhh beeee…bu kadarına da pes yaanii..bunu nasıl diyebilir bu şahsiyet be..bu milletin bu ülkenin bu vatanın toprakları üzerinde 1000 yıldır bu ezan-ı muhammedi susmadı,susmayacak..senin değersiz uykun için bu millet ezandan mahrum kalmayacak..kimse okumasa çıkar ben okurum ben yaa..Allah(c.c) buyuruyor:”ONLAR istese de istemese de hiç şüphesiz Yüce ALLAH dinini tamamlayacaktır”…başka söze ne hacet..:)

 2. nuri said

  sayın millet vekili o zaman avrupa ya gitsin orda daha layik daha demokratik bir ortamda yaşama şansı bulur hem orada irtica denen şeyde yok ne güzel bak bu sayede bu vatan da osmanlının torunları olan müslüman türklere kalır biz bu vatanın mirascılarıyız atalarımız onun rahatsız olduğu ezan seslerinin altında namazlarını kılarak büyüktaruza katılmış ve bir çoğu şehit düşerek bu ülkeyi kurtarma cesaretini göstermişledir.Fakat birileri bugün bundan rahatsız oluyorlarsa onları tutmayalım.

 3. Emre said

  Laikçi faşizminin yılmaz savunucularından bir CHP milletvekilinden ancak bu beklenebilir zaten.Hoşt diyorum sadece.

 4. Bekir said

  her chpli böyle deil.bu şerefsiz.

 5. silentstorm35 said

  nuri Diyor:
  12 Nov 2006 11:32 am
  sayın millet vekili o zaman avrupa ya gitsin orda daha layik daha demokratik bir ortamda yaşama şansı bulur hem orada irtica denen şeyde yok ne güzel bak bu sayede bu vatan da osmanlının torunları olan müslüman türklere kalır biz bu vatanın mirascılarıyız atalarımız onun rahatsız olduğu ezan seslerinin altında namazlarını kılarak büyüktaruza katılmış ve bir çoğu şehit düşerek bu ülkeyi kurtarma cesaretini göstermişledir.Fakat birileri bugün bundan rahatsız oluyorlarsa onları tutmayalım.

  arkadaşa aynen katılıyorum.Çok güzel tabir etmiş.Onca sene islamiyetin bayraktarlığını yapmış bir milletiz ve bu ülkede hiçkimsenin bu fikri gerçekleştirmesine de izin vermeyeceğiz..beyefendi rahatsız oluyormuşş hehh..Sizin gibilerden ahirette keseceğimiz çok hesabımız war çoookkk..

 6. Muazzez said

  Dün de CHP nin Avcılar belediye başkanı bi apartman dibinde namaz kılan işportacı bi garibanı fotoğraflayıp “irtica işportaya düştü”demiş.Bu sözde laaaa(y)ik lavukları,Atatürk istismarcılarını kundaktaki bebeler bile tanıyor artık yaa.Ucuz herifler.Şarlatan meczup soytarılar.Atatürkün tırnak ucu olamazsınız bea.utanmadan kullanıyosunuz o büyük insanı. Valla gülmekten avurtlarım ağrıdı.Deve kuşu bunlar yaa :)) Hay Allah ağır cezanızı versin sizin be.Çok guldürükçüsünüz. Oturduğum yerle gülüyorum inanın.Ezandan rahatsızsın ha.Avrupaya AMerikaya git kıçın yiyosa bi de çandan rahatsız ol da bak zangoç sana naapıyo.

 7. sana oy verenlere ne diycen secim geliyo bak siyasetciler akıllı olur haddime digil ama napıyım akıllı insan böyle şey demez sana allah akıl versin bumillete sabır ezanımıza saygı lütfen

 8. türküm,doğruyum,MÜSLÜMANIM said

  ÇOK ZENGİN OLSAYDIM BU HABERİ DUYUNCA MONİTÖRÜ PATLATIRDIM AMA NEYSE.ULAN MİLLETVEKİLİ GÖRÜNÜMLÜ KARACAHİL ULAN MEYMENETSİZ HERİF EZAN ZATEN SEN UYANASIN DİYE OKUNMUYOMU,BU EZAN SUSMASIN DİYE SENİN DEDELERİN SAVAŞMADIMI CEPHELERDE.İŞTE BİR MİLLETİ İÇTEN FETHETMEK BÖLE BİŞEY OLUYOR HERHALDE,HAÇLILAR BİZİMLE 500 SENE KILIÇLA MIZRAKLA SAVAŞTI SONRA BAKTILAR BU İŞ BÖLE OLMUYOR BİZİ POLİTİKAYLA,PARAYLA,DİNİMİZE FİTNE SOKARAK İÇERDEN FETHETTİLER.
  MAALESEF İSTEDİKLERİNİDE ELDE ETMİŞLER.ALLAH BİZİ UYANANLARDAN EYLESİN!

 9. türküm,doğruyum,MÜSLÜMANIM said

  GÜLERMİSİİİİN AĞLARMISIN

 10. istist said

  ağlamakla gülmek arasında kalan birinin ruh hali var ya.
  Şuan onu yaşıyorum işte.

 11. gereksizler said

  ya bu kadar gereksiz yorum yapmanıza ne gerek var.. ases su akp köpeklerinin yaptıklarını eleştirseniz bu ülke o zaman gelişirdi… ayrıca bu kadar çarpıltılmasıda mevzu bahis değildir sanırım. açık sözlülük birazda özgürce düşüncesi ifade etmiş sizin köpekleriniz ne yapmış bakın… madem bu kadar medeniyet yanlısısnız önce akp denilen adeletsiz kara partiyi eleştirin.. ayrıntılar kafa bulandırmak içindir tıpkı bu tip abuk sabuk haberler gibi… herkes kendine gelsin ezanla medeniyet olmaz o adam okunmasın dememiş.. adabında okusun demiş. o zaman kliselerdeki dualar da hopörlerden verilsin azınlık da olsa hiristiyan yasıor memlekette onlarında en doğal hakkı anayasal haklarıdır. önce kendimize saygımız olsun açık mektup herkez üzerine alınsın…

 12. murat said

  kendilerini darvinin akrabası ğören ve onlar ğibi davranıp darvini haklı ve insanlığı alçaltan kafaları mantarlaşmış bu gibilerin uyanması için ezan sesi değil yatarak ossuruk sesi ve pis kokular lazım insanı uyandırmak insana kalmış bundan kimseye hayır gelmez bu hanği dine ğirerse ğirsin bu ve bu ğibilerin kimseye faydası olmaz bunları çayır çimene salmalı ki bol oksijenle kafaları çalışsın

 13. mustafa said

  ezanları susturukdan sonra sıra biz islamcılaramı gelecek. o çanakkalede ölenler sen ezanları sustur diye mi öldü. Allah seni ve senin gibileri islah etsin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: